Derby dla Sokoła...

W sobotnie piękne popołudnie w Kozłowie doszło do derbów gminy Sośnicowice. Ruch podejmował Sokoła Łany Wielkie. Oczekiwania co do tego meczu były bardzo dużo i trzeba powiedzieć że zgromadzeni widzowie oglądali bardzo ciekawy i otwarty mecz. Rok temu Sokół prowadził z Ruchem już 3-0 i wydawał się że odniesie pewne zwycięstwo lecz to gospodarze zremisowali 3-3 strzelając 3 gole w 15 min. Wczorajszy mecz był bardzo podobny do zeszłorocznego. Gośce z Łan niesamowicie gnietli gospodarzy w pierwszej połowie nie dając im dojść do najmniejszej sytuacji a sami zaaplikowali Kozłowowi 3 bramki . Do przerwy istniał tylko jeden zespół były to Sokół. Ruch nie miał kompletnie żadnych argumentów na sforsowanie defensywy gości. Po przerwie obraz gry zmienił się o 360 stopni. Kozłów jak za dotknięciem różdżki zaczął grać w piłkę w każdej formacji. Sokół natomiast w drugiej części meczu ograniczył się tylko do gry z kontry i miał 3 wyśmienite okazje na zdobycie bramki lecz świetnie spisywał się bramkarz Ruchu. Gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę już w 50 min jednak napastnik Ruchu nie strzelił z 11 metrów. Po tej sytuacji miejscowi rzucili wszystkie swoje siły do ataku jednak brakowała szczęścia i skuteczności. Ok 70 min Jażmik uderzył z 30 metrów a piłka zerwała pajęczyny bramki Sokoła. Gol Rafała był jednak tylko na otarcie łez. Ruch zagrał bardzo dobrze ale tylko w drugich 45 minutach. Sokół natomiast był bardziej agresywny, składniejszy w swoich akcjach oraz lepiej przygotowany motorycznie i zasłużenie wygrał w Kozłowie. Kolejne derby i kolejne lanie dla Ruchu. Wierzymy głęboko że drugie 45 minut w tym meczu może mieć wpływ na grę naszego PKS-u i zacznie on tak grać przez całe 90 minut. Ino Kozłów...