Świąteczne rozdawanie prezentów

W Sobotnie przedpołudnie na boisku w Kozłowie Ruch podejmował drużynę z Żernicy.

Gospodarze wyszli na to spotkanie w najsilniejszym składzie i od razu przystąpili do ataku spychając zawodników z Żernicy do defensywy, bardzo dobrze prezentował się Bartek Pyka, który co rusz stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika. Pierwsze 25 minut to bardzo dobra gra w ofensywie i spokojna w defensywie. Ruch często atakował bokami i po jednym z takich ataków piłkę zgrywał na 11 metr Bartek Pyka  piłka odbiła się od obrońcy przeciwnej drużyny i wpadła do bramki. Ruch mógł podwyższyć prowadzenie ale piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił obrońca z Żernicy. Niestety z biegiem upływających minut coraz więcej mieli do powiedzenia miał Naprzód Żernica groźnie atakując piłka kilka razy mijała niebezpiecznie naszą bramkę, bramka wisiała w powietrzu i nawet bardzo dobrze broniący Janusz musiał w końcu skapitulować. Pierwszą połowę przegrywamy 2-1 i to wcale nie największy wymiar kary bo w między czasie Janusz obronił karnego podyktowanego po bezsensownym faulu naszego  obrońcy na napastniku z Żernicy.

Druga Połowa i reakcja trenera, w szatni zostali  Jarek Luka oraz Bartek Pyka, który po mimo bardzo dobrej gry mocno pracował na czerwoną kartkę i zapewne obawiając się osłabienia drużyny trener postanowił zdjąć zawodnika. Zaczęliśmy bardzo dobrze bo w pierwszej akcji doprowadziliśmy do wyrównania, a udział w bramce mieli zawodnicy wprowadzeni po przerwie Daniel Buchta oraz Mateusz Król, bramkę zaliczył Inek kończąc składną akcję Ruchu.

Niestety to jedyny zryw, na który dziś było stać nasz zespół bo od tego momentu nie istnieliśmy Naprzód grał, a my staliśmy i faulowaliśmy mecz zakończył się wynikiem 6-2 dla drużyny przyjezdnej.

Mecz trwa 90 minut Ruch grał 30 minut brakło walki i lidera, który wziąłby ciężar gry na siebie zdarzają się takie mecze i nie ma co załamywać rąk przed Ruchem jeszcze wiele meczy, a najbliższy bardzo prestiżowy z Łanami więc teraz święta, a po świętach ostra praca i walka o 3 pkt z lokalnym rywalem.

Wesołych i zdrowych Świąt wszystkim kibicom życzą zawodnicy oraz trenerzy i zarządu RUCHU KOZŁÓW